Hajnalváros FRPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ön nincs belépve. Kérjük, jelentkezzen be vagy regisztráljon

Tiltott Centrál mozi

4 posters

Go down  Üzenet [1 / 1 oldal]

1Tiltott Centrál mozi Empty Tiltott Centrál mozi Szer. Márc. 28, 2012 2:08 am

Lex

Lex
Admin
Admin

Tiltott Centrál mozi Central-berlin-(by-herrmann-koenigs)
Tiltott Centrál mozi Dscf5472-cinema-seats
Tiltott Centrál mozi Contemporary-small-cafe-interior-design-ideas

Minden, ami be van tiltva.

Így hirdeti magát a kis underground stílusú mozi, ami abból űz sportot, hogy sorra a világ más tájain betiltott filmeket adja le hétvégenként. A meg nem értett művészetként és a lábbal tiport szabad gondolatok megtestesüléseként hirdetett filmek jobb esetben polgárpukkasztó filmművészeti randalírozások, rosszabb esetben felzaklató, gusztustalan alkotások.
A hely, ami azzal hirdeti magát, hogy a rendőrség többször próbálta bezáratni, valójában sosem volt igazi razzia célpontja. Azonban a sznobok és a lázadó fiatal egyetemisták között kiválóan megélnek a drogdílerek. A taktika az, hogy ahol senki sem gondolná, ott kell megbújni. A rendfenntartásnak pedig esze ágában sincs néhány zavargó fiatal miatt médiabotrányt kirobbantani egy esetleges valódi felülvizsgálattal.

Ha az ember egy kis kiabálásra, a tiltott gyümölcs biztonságos élvezetére, rendszerelleneskedésre vágyna, de csak szolidan, akkor a Tiltott Centrál a megfelelő hely.

https://hajnalvaros.hungarianforum.net

2Tiltott Centrál mozi Empty Re: Tiltott Centrál mozi Szer. Ápr. 18, 2012 8:53 am

Balogh Eugén

Balogh Eugén
Újonc
Újonc

Balogh Eugén kikapcsolta az autót. Holdváros fényei csak távolról susogtak a széllel az éjjeli fák között, ám fehér törzsükön kék és vörös nyalábok játszottak. A Tiltott Centrál Mozi agresszíven és kérlelhetetlenül ontotta magából tolakodó fényeit, mintha a hely erőltetetten lázadó szellemisége felvette volna a rikító színek hullámhosszát. Az élénk fénysugarak villogva táncoltak végig az Emerald sportkocsi hófehér formáin, ahogy az autó csendben állt a szórakozóhely előtt, mint egy gondos kibernetikusok által formatervezett, intelligens, hófehér tigris, ugrásra készen.
A Különleges Nyomozó Akciócsoport két ügynöke kipillantott a sötét szélvédőkön. A mozi a park egyik elhagyott infrastrukturális épületkomplexumában kapott helyet, ami eltörpült két emeletes magasságával a magas, halkan mozgó fák alatt.
A moziban kulturális program volt. Egy Brazíliába menekült, hazájában pedofíliáért és randalírozásért körözött, volt "ellenzéki" politikus filmjét mutatták be, amiben ő maga, főhősként szerepel, utcai tüntetőként, ahogy autókat gyújt fel és így küzd a "nyárspolgárok" meg a "rendszer" ellen. Ez a film egyébként Brazíliából is ki lett tiltva. A Tiltott Centrál Mozi meg nem értett, karhatalom által elnyomott művészeti alkotásként ünnepelte a Zöld Vér című nyolcvannégyperces filmet. Ezt Eugén az ölében fekvő dokumentumokból olvasta ki. A férfi kolléganője társaságában megengedett egy nála ritkán látott negatív arckifejezést, bár a vélemény csak ajkainak összeszorításában és szájának lefelé görbülésében fejeződött ki.
Azonban a két ügynök távol állt attól, hogy rendőrként razziát szervezzenek az "alternatív" szórakozóhelyen. Ők egy teljesen más indokkal jöttek ide. Ez az indok nem valami, hanem valaki.
Bartók Anikó és Balogh Eugén mutánsok voltak.
A Különleges Nyomozó Akciócsoport két embere ma este azért érkezett, hogy felkutassanak valakit, aki hozzájuk hasonló. Nem tudtak róla sokat, csak egy elmosódott képük volt egy magas, vállas, borzas, borostás, napszemüveges, szőke férfiról. Azonban azt tudták, hogy az éjjel itt lesz ez a férfi, és biztos források szerint, lehet, hogy veszélyes.
Egy mutáns esetében mást jelentett, hogy veszélyes, mint egy köztörvényes bűnöző, vagy akár egy terrorista esetében. Egy terrorista épületeket robbanthat fel a testére erősített bombákkal, de egy bűnöző mutáns, ha ölni akar, a testével robbant fel épületeket, vagy mozgat el autókat.
Persze ezt nem visszhangozta a média. A város vezetése örült, hogy leült a nagy bejelentést övező pánik és hisztériaroham, és csendben dolgozott, hogy kiderítse, vajon tényleg puskaporos hordón ül-e hatmillió ember.
Az este hangulata emelkedőben volt. A film véget ért, így épp a kávézó egyik emeletén tartott beszédet filmjéről kivörösödve a "lázadó" rendező, hangosan kiabálva. Mindez az épület ablakából látszott.
Eugén eldöntötte, hogy itt az idő körbenézni.
- Anikó, úgy vélem, egyelőre érdemes lenne óvatosan felmérni a terepet. Bemegyek. A rádió az órádban legyen bekapcsolva, kérlek, és ha elszabadulnak az indulatok, bevetjük a teljes erőnket, addig, kérlek, tartsd szemmel a kocsiból az összes kijáratot, míg elvegyülök.
Eugén még rámosolygott kolléganőjére és diszkréten ellenőrizte zakója zsebében a .38-as pisztolyt és zsebeiben a tartalék tárakat, miközben hosszú lépésekkel elindult a mozi felé. Ahogy benyitott az intézmény ajtaján, tömény meleg, füst- és emberszag fogadta. A hangzavar semmiben nem volt különböző, mint bármilyen más, magát kevésbé kulturális helyként hirdető kocsmában.

3Tiltott Centrál mozi Empty Re: Tiltott Centrál mozi Hétf. Ápr. 23, 2012 5:50 am

Pintér Odett Rebeka

Pintér Odett Rebeka
Újonc
Újonc

A motor hangos brummogással gurult egy szabad parkolóhelyre, amit zöld neonfény világított meg. Felnyúltam és lecsatoltam az állam alatt a bukósisakomat, majd lehúztam a fejemről, és megráztam a hajamat, amit a kegyetlen bukósisak úgy a fejemnek lapított. Miután göndör fürtjeim ismét szanaszét lófráltak lehúztam a bal csuklómról egy hajgumit és szoros copfba fogtam a fejem tetején a hajamat, hogy ne zavarjon. Ezek után lelöktem a lábammal a motor támaszát és leszálltam a járgányomról. Az igazat megvallva ilyen későn már nem szokásom dolgozni, de ez most egy különleges eset volt.
A megbízom, egy hölgy, név szerint Mrs. Fitz, a nemrégiben elhunyt fia ügyében keresett meg, miszerint úgy véli, hogy a fia, Ezra, valamiféle bandaháború áldozata lett. Több dolgot is mesélt a fiáról, hogy halála előtt megváltozott, egyre titokzatosabb lett és hogy egyre többet lógott olyanokkal, akiket azelőtt messzire elkerült. Így hát elolvastam a fiú összes aktáját, de hogy több információm legyen muszáj volt felkeresnem azokat, akiket régebb óta ismert. Mrs. Fizt azt mondta, hogy sokat lógott erre a fia a barátaival együtt esténként. Így kénytelen-kelletlen voltam az éjszaka közepén iderobogni, hogy körbekérdezzek egy bizonyos idegen után. Az asszony leírása szerint a fiú magas volt, körülbelül százkilencvenöt centi, széles vállal, szőke hajjal, borostás arccal és mindig napszemüveget viselt. Na már most, ha igazat beszélt a nő, akkor könnyű lesz kiszúrni, mivel az éjszaka közepén nemigen hordanak a normális emberek napszemüveget.
- Na, zavarjuk le és húzzunk haza.
Dünnyögtem magamnak és a sisakomat a kormányra téve megigazítottam a nadrágom hátuljába dugott pisztolyomat. Lassan lépkedve elindultam a bejárat felé, s út közben tekintetem végigpásztázta a környéket. A hely eléggé eldugott volt, sötét és meglehetősen eltért azoktól a dolgoktól, amikhez mostanában hozzá voltam szokva.
Az igazat megvallva a nő, Mrs. Fitz eléggé elegáns volt, biztos voltam benne, hogy nem egy lakótelepi lakásban lakott a férjével, és kicsit nehezemre esett elhinni, hogy a fia ilyen helyeken tivornyázott volna halála előtt.
Nagyot sóhajtottam és mélyet szippantottam a hűvös levegőből és tovább haladtam. Fellépdeltem a lépcsőn, kecses mozdulatokkal, hát ha tudok magamnak valamiféle segítőt keríteni. Amint beléptem a moziba megcsapott a meleg és irtózatosan fura szagokat éreztem: dohány- és emberszag fogadott, és be kell valljam, egyáltalán nem tetszett.
- Segíthetek valamiben?
Egy erős, spanyol akcentusú nő állt a pult mögött, aki hozzám beszélt. Zavartan rápislogtam, majd egy grimaszt vágtam és elővettem kissé oroszos akcentusomat és megszólaltam.
- Igen, á mostáni előádásrá szeretnék kérni két jegyet.
Próbáltam a legjobban használni az orosz nyelv gyönyöreit. Lenéző pillantások közepette vártam, ahogy a nő odanyújtsa a jegyet és mikor ez megtörtént a pultra dobtam a jegy árát, majd eltűntem a folyóson. Addig mentem, míg meg nem leltem a termet, odaadtam a jegyszedő fiúnak a jegyet, és mikor beengedett egy csábos mosoly mellett belibbentem a terembe. Arcomról lefagyott a mosoly, mikor megpillantottam, hogy a teremben minden tök sötét és alig láttam az orrom hegyéig is. Így kicsit nehéz lesz megtalálni a srácot, de nincs probléma.
Elindultam hát lefele, hogy "keressek magamnak egy helyet", s mikor éppen megpillantottam egyet a srácot is megpillantottam nem messze tőle.
- Bingó!
Suttogásom szerencsére nem hallatszott ki a film zenéje miatt, így csendben a srác mellé lopakodtam és leültem a mellette üresen álló székre. Egy pillantással nyugtázta csak, hogy leültem mellé, majd tovább nézte a filmet. Csendben üldögéltem, és úgy döntöttem, hogy megvárom, míg a filmnek vége lesz és csak utána kezdem kifaggatni a srácot. Nem akartam addig jelenetet rendezni ennyi ember előtt, még ha nagyon akartam is. Sose volt kedvencem a finomkodás, de most kivételesen túl kellett élnem.

4Tiltott Centrál mozi Empty Re: Tiltott Centrál mozi Szer. Ápr. 25, 2012 9:10 am

Bartók Anikó

Bartók Anikó
Újonc
Újonc

Bartók Anikónak semmihez nem volt az égvilágon kedve jelen pillanatban, ami szokatlan érzés volt, mert a lány mindig is az aktivitást és szenvedélyt részesítette előnyben, mégis mintha ez az apatikus állapot arra késztette volna, hogy ásson mélyre magában...valamerre...hogy megtalálja az okát. Mivel azonban kezdte egyre gyakrabban elvonni figyelmének nagy részét ez a kérdéses belső késztetés, esetleg sugallat-féleség, arra is nagy figyelmet kellett fordítania, hogy ez kívülről ne látszódjon, és próbálja ösztönözni magát "külvilági" teendői összpontosított elvégzésére.
Eljöttek tehát a Tiltott Centrál Mozihoz, hogy Balogh Eugénnel egy igen kétes kimenetelű akció teljesítését bevégezzék. A lány figyelte Eugén minden szavát, mikor beavatta őt elképzeléseinek abszolválásába, csakhogy annyira lekötötte energiáját az, hogy figyeljen, ahelyett, hogy nem figyel, hogy végül a felét nem értette az egész monológnak. Az autó motorját hallgatta és az esti kontrasztokat átszaggató fényeket pásztázta a kocsi ablakából odafele menet.
Aztán összepofozgatta magát lelkileg, mikor Eugén igen szkeptikus arckifejezést öltve fordult Anikó felé, s rákérdezett, hogy jól van-e.
- Persze..bocs, figyeltem, itt vagyok.
- Hát nem úgy tűnsz, mint aki "itt van". - Anikó beérte ezzel a szelíd dorgálással, aztán ténylegesen végig gondolta, mi történik most velük, mekkora tétje van az akciónak és hogy nem szabad elbénázni. Vagy idegesítő, sötét, hülye sejtelmek után menni. Most nem.
A mozihoz érve, melynek cseppet sem volt kecsegtető, sem deviánsan hívogató kinézete, sokkal inkább volt kiábrándítóan lepukkant. Legalábbis Anikó most ilyennek látta. Vagy ilyennek érezte magát.
Rövid terepszemle után Eugén meghagyta neki, maradjon a kocsiban és figyelje a kijáratokat, amíg ő bemegy és utánaszimatol az ipsének.
Ellenkezni sajnos értelmetlen lett volna, hiszen tudta, hogy valaki kinn és valaki bent kell, hogy hasznossá tegye magát kétszemélyes csapatmunka során, de a munkájának ezt a részét akkor is nagyon utálta.
Szóval most egy ócska parkőri pozícióban figyelhette a nagy zérót, mert hogy akcióra ilyen helyzetben nem kerül sor egyhamar, az is biztos - dohogott magában. Aztán még két-három percig türelmet magára erőszakolva ült a kocsiban a kormányon dobolva, aztán nagy buzgóságában feltápászkodott és nekiiramodott ő is a mozinak, Eugén nyomában.

5Tiltott Centrál mozi Empty Re: Tiltott Centrál mozi Pént. Ápr. 27, 2012 10:57 pm

Pintér Odett Rebeka

Pintér Odett Rebeka
Újonc
Újonc

A film lassan közeledett a végéhez. Irtó lassan. A combomon doboltam és próbáltam filmre figyelni, de valahogy oly' annyira nem tudott lekötni, hogy az valami hihetetlen. Izegve, mozogva üldögéltem a helyemen és láttam, hogy a mellettem ülő srác igen gyakran mérte rám szúrós tekintetét. Minden egyes pillantására csak egy mosolyt villantottam és megőriztem hidegvéremet. Különösebb képen nem érdekelt a srác nagyképű feje, lenéző tekintete meg végkép.
Amint a teremben elkezdtek halványodni a lámpa fényei felálltam és elindultam kifele, hogy ne odabent keljen elkapnom és kifaggatnom. Ahogy kiléptem az ajtón a biztonsági őr kérdő tekintetével találtam szembe magamat.
- Segíthetek valamiben, kisasszony?
Kérdezte és mindkét kezét maga mögé rejtette.
- Nem, köszönöm. Á bárátomát várom.
Mosolyogtam rá, majd mikor bólintva továbbment visszapillantottam. Láttam, hogy az emberek már állnak fel a helyükről és elindultak kifele. Csendben álldogáltam és kész voltam lecsapni áldozatomra, hogy kiszedjek belőle némi infót, amire igencsak szükségem volt, hogy tovább tudjak nyomozni.
A tömeg lassan kiszivárgott az ajtón, én pedig szememmel keresni kezdtem a srácot. Egy pillanatra se fordítottam el a fejemet, ne hogy ellógjon előlem.

6Tiltott Centrál mozi Empty Re: Tiltott Centrál mozi Hétf. Ápr. 30, 2012 10:07 pm

Balogh Eugén

Balogh Eugén
Újonc
Újonc

Balogh Eugén könnyedén megszerez egy narancslevet. A pulthoz vezető úton egyszerűen félre kell csak állítania vagy ki kell kerülnie a már ittas versenytársakat. A pult előtt közvetlenül három fiatal veszekedik valamin, nagyon kivörösödött arccal. Miután Eugén képtelen áthaladni köztük, egyszerűen bekiáltja közéjük, hogy Forradalom! - És a fiatalok lelkes ovációban törnek ki, utat engedve neki. A fiatalember munkahelyi kártyáját veszi elő, hogy fizessen - mértéktartóan visszafogott és fekete, jobb szélén elegáns, stilizált, vörös lángokkal, amik mély, bordó impulzusokat löknek szét a kártya sötét lapján. Gyönyörűen megtervezett, és tökéletesen semmitmondó embléma, amit maga Eugén indítványozott, hogy a Különleges Nyomozó Akciócsoport használja, ahol muszáj valamilyen felségjelzést használni. A stilizált lángok logója bárhol, bármire jó.
- Menőő... a kártyád... Minek... a... a embléjáma.. embléjmájá... embl... höh... - kezdi az egyik pultot támasztó, kivörösödött forradalmár. A nyakában kockás, arab mintás sál, ami a Második Arab Tavasz óta borzalmasan divatos a rendszer elleni lázongás köreiben.
- Szabad Tibetért Mozgalom - mondja Eugén hasraütés-szerűen, oda sem pillantva. Amint végighúzta kártyáját a pulton és átvette a narancslevet, egy mély és erotikus csókolózásba merült páros pultra helyezett Forradalmi Koktéljából kivesz egy lyukas zászlót, ami errefelé a koktélok hangulatfokozó napernyőjének funkcióját tölti be, és saját narancslevébe helyezve a hadnagy érzi, hogy most már tökéletesen beleillik a hely attitűdjébe.
Ahogy megfordul, végignéz a terepen. Három olyan férfit lát, akik első ránézésre hasonlítanak a keresett személyre. Eugén megcélozza a legközelebb esőt: Szőke, középhosszú haj, borosta, napszemüveg, kockás ing kigombolva, alatta hófehér atléta. A férfi éppen indul felfelé az emeletre, a hadnagy pedig megcélozza és elrugaszkodik a pulttól. Azonban pár másodperccel később elveszti a célpontot.
Balogh Eugén teljes erőből nekiütközik valakinek. A világ megfordul. A nyomozó még látja a nőt, akivel egymásba futottak. Hozzá hasonló magasságú, csokoládébarna hajú, csinos fiatal lány, feszes, sötét ruhában. Azt viszont már nem látja a másikkal mi történik, ő maga ugyanis egyenesen tart a padló felé és abban a pillanatban, ahogy becsapódik, azt is hallja, ahogy a narancslé, ami kirepült a kezéből, csilingelve csapódik neki valaminek, vagy valakinek. A dohány- és emberszagú, hangos esti légkörbe belevegyülnek a felhorkanások, kiáltások, reccsenő és nyikorgó hangok, ahogy emberek pattannak fel székeikről.
~A büdös francba ~ gondolja magában a hadnagy, ahogy azonnal elönti a méreg, részben a fájdalom miatt, nagyobb részben az amatőr hiba miatt, amit vétett. Azonban nincs ideje gondolkodni, mivel valaki közvetlenül mellette hátralöki a székét, ami Eugén azonnal védekezően összehúzódó alakjába ütközik. A szék ívben fordul hátra, és a férfi, aki rajta ült, meglepett, hangos, francia nyelvű káromkodás közepette zuhan bele a mögötte lévő asztalba.
Az estét megtölti a recsegés, ropogás és kiabálás, az elpattanó káosz előszelével.

[Szervusz Odett, jó, hogy összefutottunk Cool ]

7Tiltott Centrál mozi Empty Re: Tiltott Centrál mozi Csüt. Május 03, 2012 4:17 am

Bartók Anikó

Bartók Anikó
Újonc
Újonc

Bartók Anikó belépett tehát a Tiltott Centrál mozi bárépületébe, ahol látta eltűnni Eugént pár perccel azelőtt. A bejárat szűkös volt, bent a levegő különös atmoszférát sejtetett a cigaretta füst leple alatt.
Igyekezett természetes lenni, és a helyiséghez illő rossz kislány álcájába bújni, sőt, Eugén elől elbújni, (akit most a pult közelében látott néhány részeg fickóval "forradalmat" kiáltani), mert ha meglátja, hogy kimerészkedett a kocsiból, még haza is küldi. Viszont ha odamegy megbeszélést tartani vele, hogy úgy döntött, szabadfoglalkozás szerűen megváltoztatja a tervet, az nonszensz, és aztán ha elválnak, hogy egyenként elvegyüljenek, feltűnést keltene.
Ezért amint belépett és gyorsan végiggondolta a helyzetet, feltűnésmentesen beslisszolt a mosdóba, és amennyire tudott, megjelenésén változtatott imitt-amott; haját copfba kötötte, kardigánja cipzárját nyakig behúzta, a táskájában hordott sálat nyaka köré csavarta...és akkor valami csörömpölést és kavarodást hallott odakintről. Azon nyomban surrant ki és kereste szemével hol Eugént, hol egy mutáns külsőt sejtető szőke, borostás egyént. De hirtelen több hőbörgő szőke fejen is megakadt a szeme, bár annak felettébb örült, hogy kifele nem szökik senki, aki szőke - kivéve az emeletre. A lépcső tövében pedig Eugén kuksolt igen morcos fejjel, kobakját dörzsölgetve, üvegszilánkok között. Valószínűleg hátralökték a pultba. Ezesetben pedig lehet, hogy jó céltáblát akart meglőni - gondolta a rendőrtiszt.
Utánasprintelt hát a fickónak, nem tudta, Eugén észrevette-e őt, vagy már félájultan hevert, mindenesetre Anikó megnyugtatta magát: tud ő vigyázni magára.

Csakhogy a következő, ami átsuhant az agyán, miközben loholt az ürge nyomában, az volt, hogy nincs különösebb terve, de talán még bizonyítéka sem, hogy ő az a bizonyos delikvens. De legalábbis értesüléseik szerint veszélyes lehet, úgyhogy valami cselhez kell folyamodnia. Majd rögtönöz, nincs már idő gondolkodni.
Felérve a lépcső tetejére egyenesen a férfi hátába ütközött, aki igen morcos-szőrös arcát hátrafordítva morrant egyet Anikó felé, aki erre felvette az ártatlan kislány bájos modorát (elvetve hirtelen a rossz kislány-ötletet).

- Oh, elnézést, akkora lent a kavarodás, megijedtem és felszaladtam - csilingelte. A mamutra emlékeztető figurát azonban ez nem hatotta meg különösebben.
- Nem tűnsz idevalósinak, kislány. - Dörmögte gyanakvóan, még mindig a válla fölött hunyorogva hátra Anikóra.
- Hát neeem, nem vagyok az - ha most Anikón egy térdig érő szoknya lett volna, biztos, hogy elkezdi gyűrögetni, vagy kezeit szégyenlősen összekulcsolja háta mögött, lábujjait egymás felé fordítja, hogy minél sebezhetőbbnek tűnjön, mint egy kis diáklány. De talán megteszi most felköltött copfja és jó színészi képessége. Bár a pasas sem tűnt totál bugyutának.
- Csak erre tévedtem, eligazítást akartam kérni...
- Rossz helyen keresed. - Vetette még oda utoljára a fickó, ami Anikóban félig-meddig jóindulatú elijesztésnek hatott, majd hátat fordítva továbbviharzott az emeleti folyosón. A merész rendőrtiszt azonban útját állta, már csak azért is, hogy jól megnézze magának.
- Kérem...hadd maradjak maga mellett, nem merek lemenni, mindenki verekszik lent...
- Nem foglak pesztrálni kislány, keress valaki mást, vagy rejtőzz el a klotyóban. És ne állj az utamba! - Ezzel Anikót egy könnyed mozdulattal megfogta a hóna alatt és egyszerűen arrébb rakta.
A lány eztán szándékosan maradt le, hogy csendben követhesse a pasast. Úgy érezte, őt keresik.
A macska egeret fogott.

8Tiltott Centrál mozi Empty Re: Tiltott Centrál mozi Hétf. Május 14, 2012 1:23 am

Pintér Odett Rebeka

Pintér Odett Rebeka
Újonc
Újonc

Míg a falnak támasztottam a hátamat csendben figyeltem, hogy mi folyik körülöttem. Egy igen furcsa figura jött be nemsokkal a dulakodás előtt a mozi ajtaján. Igazából nem nagyon figyeltem a férfit, de az arca egy pillanat beleégett a tudatomba. Volt valami veszélyes dolog, ami szinte úgy sugárzott a férfiból, mint egy atomtámadás után a sugárzás.
No de, egy ideig csak csendben kérdezősködött a pult mellett ülőktől, majd ahogy kiáradt az embertömeg én is elindultam velük együtt. Egy ideig szememmel követtem célpontomat, majd mikor hirtelen nekimentem valakinek megtorpantam. Megfordultam és a férfira pillantottam, akit igen rendesen fellökött a tömeg és többek között persze én is. Egy pillanatig hezitáltam, hogy mit csináljak.
~ A fenébe is, már majdnem megvolt a fickó, erre ez a férfi összezúzatja magát.~
Magamban dörmögve és kicsit dühösen nyújtottam segítő kezet a férfinak, aki a földön feküdt, amióta fellökték.
- Tudja, talán óvatosabbnak kellene lennie, mert még a végén halálra taposnak magán. Amint láthatja ezek nem olyanfajta emberek, akik bárki mással törődnének magukon kívül.
Mondtam egy grimasz kíséretében, majd finoman felhúztam a férfit a földről. próbáltam óvatosan megfogni a kezét, ne hogy összezúzzam a csontjait, mert nem vetne rám túl jó fényt az, ha merő véletlenségből agyonzúznám a hapsit.
- Jól van?
Intéztem egy kevésbé dühödt pillantást a félrfira, majd ha megnyugtat akkor bólintok a válaszára.
- Akkor viszlát!
Intéztem felé szavaimat és elindultam a lépcső irányába, ahol utoljára láttam a gyanúsítottat. Bár, nem sok esélyét láttam még annak, hogy odafent lesz, az ajtón biztosan nem távozhatott, hiszen alig öt méterre tőle még jó néhány másodperccel ezelőtt én magam ácsorogtam ott az idegen, és eléggé fura megjelenésű férfival együtt.
Szóval csendben és észrevétlenül igyekeztem fel a lépcsőn. Szerencsére senki sem állt az utamba, na nem mintha az problémát okozott volna, de legalább megúsztam a kérdezősködést s az alkudozást..

9Tiltott Centrál mozi Empty Kipattanó káosz Kedd Május 15, 2012 12:14 am

Balogh Eugén

Balogh Eugén
Újonc
Újonc

Eugén kigurul az elhulló emberek és bútorok irányából és éppen felkelni készülne, amikor a barna hajú nő előtte terem.
- Tudja, talán óvatosabbnak kellene lennie, mert még a végén halálra taposnak magán. Amint láthatja ...
A nő hangja belevész a ricsajba, ám kinyújtott keze épp elegendő Eugén számára, aki meg is ragadja azt és él a felkínált lehetőséggel. Ha az ember a kitörő verekedés közepette a földön marad, az nem életbiztosítás.
A nő pedig a fokozódó hangulat közepén is úgy áll, mint egy megrendíthetetlen titanilla, tudomást sem véve a hangzavarról. Székek törnek, emberek óbégatnak, ő viszont végigmondja a mondandóját. Ahogy Eugén elnézi, nem csak, hogy meg sem rendült az ütközés erejétől, ám amikor őt felsegíti, a hadnagy nem megy el az aprónak tűnő részlet felett, hogy a nő meg sem terheli magát, amikor felhúzza őt a földről. Természetesen Eugénnak nincs is hatalmas tömege, ám a nyolcvan kilós, egészséges súlyát a lány mintha felkarból kiemelné, a testének legapróbb kimozdulása nélkül, mintha csak poharat venne fel a pultról.
~ Amindenit. Érdekes... ~
A hadnagy már éppen köszönetet mondana, de az érzelmek vihara elsodorja őt a lány mellől, és ahogy sikerül kiverekednie magát a konfliktus központjából - ahol két asztaltársaság fennhangon veszekszik egymással, lassan a tettlegességig elmenve - azt látja, hogy a lány a lépcsőn megy felfelé. Eugén utánaered, ám mire felér, a barna erőművész már sehol sincs. Viszont a hangulat itt is fokozódik, ahogy az emberek a korlátokhoz gyűlnek, hogy a karzatról figyeljék a lenti eseményeket.
- Na ide figyeljél, takarodjál ki innen...
- Mi a f..t képzelsz, te...
- Mit mondtál a haveromra, mondd a szemembe...
A brazil rendező kivörösödött arccal próbálja visszanyerni a nézői figyelmét, idegesen hajítva át kockás sálát a vállán, ami újra lecsúszik.
Eugén már éppen elmenne mellette, amikor a rendező a vállára teszi a kezét, és maga mellé húzza, fennhangon kiabálva mondandóját.
- ... Például itt ez a polgártárs, aki ma este nem is tudta, hogy miben lesz része. Egészen eddig együtt élt a rendszerrel, de látom a szemében, hogy nem erre vágyik...
Eugén küzd, hogy kiszabaduljon, ám a megtermett, kerek arcú férfi annál erősebben tartja a vállát, és a hadnagy nem akar azzal feltűnést kelteni, hogy közelharcban szabadítja ki magát fogva tartója karmaiból. Nem tetszik neki a helyzet, a férfi testszaga, a borzalmas parfüm, ami a világos zakójából árad.
- És hogy hívnak, polgártárs?
- Ehm... Jack. Chuck kichit beszail madzsar.
- No problem Jack - tódítja a rendező harsányan - luckily you are I being good English speaking. What are you think the government the system fuck the people?
Eugén türelme kezd lassan elfogyni, és elege van büdös, borzalmasan beszélő fogvatartójából.
- Quite splendid reasoning there, sir, and may I present my counter-arguments that your theory is almost as intellectual as an idea coming from a drunk lamb.
A rendező arcán értetlenség lesz úrrá, ám néhányan elkezdenek nevetni, akik még ide figyelnek, és a brazil férfi lelkesen elkezd bólogatni, mintha értené.
- Yes, yes, you being right.
Eugén eközben körbepillant a teremben és meglátja a szőke férfit, akit még a földszinten célzott meg. Azt is látja, hogy a barna nő szintén a férfit célozva tart a termen keresztül, és Eugén cselekedésre szánja el magát. Azonnal kitépi magát a férfi karmai közül, aki kicsit kiesve szerepéből a gondolatait próbálja összeszedni. Hogy mit fog tenni, még nem tudja, ám abban biztos, hogy a lány legalábbis különleges, és egyáltalán nem véletlen, hogy ugyanazt a szőke férfit keresi, mint ők.
A hadnagy előveszi a mikrokonzolt és azonnal hívja a kocsi központi konzolját, hogy Anikó segítségét kérje, de a vonal másik oldalán senki sem válaszol.

10Tiltott Centrál mozi Empty Re: Tiltott Centrál mozi Csüt. Jún. 14, 2012 4:12 am

Bartók Anikó

Bartók Anikó
Újonc
Újonc

Mindamellett, hogy Anikónak úgy tetszett, nyomra lelt, kezdte kissé önzőnek érezni magát. Szegény Eugén talán még mindig félájultan hever a koszos parkettán, vagy lefújta az egész akciót, és a lány hűlt helyét találta a kocsiban. Vagy segítséget kért volna tőle, és úgy találta hűlt helyét a kocsiban...-Ebből botrány lesz -gondolta Anikó. A lány minden hevessége ellenére próbált nem vérszemet kapni a sikerélménytől, ezért úgy gondolta, ha elég fürge, még visszamehet Eugénért, hogy együtt kövessék nyomon az ismeretlent.
Ez a percnyi dilemma aztán az egy helyben való toporgásba fulladt, amíg kis híján bele nem ütközött valaki Anikóba a lépcsőfordulón.
-Hé!
-Bocs.. Anikó?!
-Oh..helló, főnök.
-Nem azt mondtam, hogy maradj a kocsiban és figyelj?
-Eugén, ne haragudj, nincs időnk! Erre ment. - Ezzel magával rántotta a rendőrtisztet könyökénél fogva, és a fickó nyomába eredtek. Eugén persze tiltakozott.
- Meg vagy húzatva?
- Nem...vagyis nem biztos. Bocs, hogy nem bírtam magammal, de legalább most tuti, hogy jó nyomon vagyok.
- Miért vagy annyira biztos benne? - a kérdés elég ingerülten csapott Anikó arcába - aki végtére még szerencsés is volt, hogy feljebbvalója bizalmát élvezte egy olyan helyzetben, amiben a megrovás a minimum.
Anikó nem igazán tudott erre logikus választ adni, ezért inkább próbált hangtalanul a falhoz simulva masírozni a sötét, pince hangulatot idéző folyosón.
- Anikó?!
- Shhh!! - Anikó felszólítóan jelezte, hogy két oldalról vegyék be a helyiséget. Eugénnek természetesen nem tetszett ez a szerep, amit a helyzet rákényszerített, sőt, igen méltatlannak érezte, sőt, jól meg is mondja a magáét később...ha végre kijutnak innen, akármerre tartson is ez a patkánylyuk.
Ez a patkánylyuk pedig történetesen épp hogy meg volt világítva egy-egy zárlatos lámpával, ami még az előnyüket is jelenthette volna az észrevétlenségüket illetően, ha nem lett volna nehéz a futást hangtalanul intézni. Ráadásul vaktában mentek előre :a pasinak semmi közeli, konkrét nyoma nem volt Anikó megérzését leszámítva.
Mikor végre látták a folyosó végét valamiféle terembe nyílni, Eugén és Anikó lefagytak hirtelen, mert a hátuk mögül futólépésben hallottak közeledni valakit.

11Tiltott Centrál mozi Empty Re: Tiltott Centrál mozi Kedd Júl. 17, 2012 12:33 am

Pintér Odett Rebeka

Pintér Odett Rebeka
Újonc
Újonc

Előkaptam a pisztolyomat a pisztolytokomból, majd elindultam a folyosón arra, amerre eltűnni láttam a szőke férfit. Míg csendben lépkedtem a szőnyegen hallottam, hogy nem messze tőlem két ember vitatkozik. Az egyik egy nő volt, a hangja alapján tökéletesen megtudtam állapítani, a másik pedig.. mintha az a férfi lett volna, akit nemrég felsegítettem a földről. Nem különösebben volt rá időm, hogy foglalkozzam velük. Csendben lépkedtem végig folyóson, mindaddig, amíg előttem meg nem pillantottam a vitatkozókat. Felvont szemöldökkel figyeltem sötét alakjukat, majd amikor meghallottam én is a hangos lábdübörgéseket gyorsan körülnéztem, hogy hova is bújhatnék. Aztán észrevettem, hogy az egyik terem ajtaja mellett hosszú vörös függöny lóg, ami leér a földig.
- Hé, ide be tudunk bújni.- Böktem a fejemmel és a két csodálkozó embere néztem.
- Ha azt szeretnék, hogy megtalálják magukat álldogáljanak csak ott.- Ripakodtam rájuk, majd amilyen gyorsan csak tőlem telt beléptem a függöny mögé, hogy eltűnjek az érkezők elől. Pisztolyomat ismét előhúztam, majd kibiztosítottam és leengedtem magam mellé, hogyha kellene, azonnal tüzes tudjak nyitni a közeledőkre.
- Gyere már, a főnök ki fog akadni, ha megint bénázol, mint a múltkor.- Hallatszott egy mély férfi hang, majd a lábdobogás egyre hangosabb és hangosabb lett.
- Az nem az én hibám volt.- Akadékoskodott a másik, majd hirtelen elhalt a dübörgő léptek zaja.
- Más nem lehetett hibás, mivel csak te voltál ott.- Szólalt meg ismét az első ismeretlen hang.
- Mivel a többieket mind kinyírták.- Morogta vissza, majd néhány másodperc néma csend következett. Igazából fogalmam sem volt, hogy mi a fészkes fenéről beszéltek, de valahogy rohadtul nem tudott izgatni semelyikőjük bőre sem. Az érdekelt, hogy végre kiderítsem, hogyan halhatott meg a srác és már itt se vagyok.

Ajánlott tartalom



Vissza az elejére  Üzenet [1 / 1 oldal]

Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.